Wpisy z miesiąca:
Kategorie

Wizyta delegacji z Ukrainy.

W dniach od 24.04 do 02.05.2012r., w ramach programu „Nowa generacja: otwarcie inicjatywy młodzieżowej w ramach współpracy partnerskiej”, Gmina Malbork gościła delegację młodzieży z Gminy Królewiec na Ukrainie.

Głównym celem wizyty gości z Ukrainy było nawiązanie współpracy w dziedzinie kultury, oświaty, sportu oraz w sferze społecznej i gospodarczej między oboma samorządami.
Przy wydatnej pomocy sponsorów, wśród których na szczególne podziękowania zasługują: BS Malbork, BS Sztum, CWŻ Sp. z o.o., „Cytrus” s.c – Jarosław i Anna Ziółkowscy, Elżbieta Grzanko- Prezes Agro Lawi Sp. z o.o., FPH „Arcona” Stefania Furgała, Firma „Leier” Sp. z o.o., Firma „Oval”, KMS Sopot, Magdalena Marszałkowska Dyrektor Malbork Welcome Center, Firma „Mat-Pharma”-  Maciej Tarczoń, prof. Janusz Hochleitner – Muzeum Zamkowe Malbork, przewodnik Anna Kussowska-Sekuła, Piotr Sadowski – OSIR, Paweł Liszewski, Rzeźnia Andrzeja Parafiniuk Sztum, TESCO Malbork, „Ewizal” – Józef Rybicki, zrealizowano bogaty program pobytu.
Każdy dzień pobytu młodzieży ukraińskiej wypełniony był spotkaniami, oddającymi obraz i klimat polskiej samorządności. Na uwagę zasługuje wizyta u Przewodniczącego Rady i Burmistrza Miasta Malborka. Dzięki ich zaangażowaniu i serdecznemu przyjęciu młodzież miała okazję poznać praktyczne aspekty funkcjonowania urzędu oraz Rady Miasta.
Cennym doświadczeniem był udział w sesji Rady Miasta Malborka oraz spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta Malborka oraz Samorządem Gminnego Gimnazjum w Kałdowie.
Był również czas na rozrywkę i zwiedzanie. AquaPark w Sopocie, park linowy w Malborku, zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku i starówki Gdańskiej, czy wreszcie wizyta na Westerplatte i w obozie Stutthof, to tylko część z bogatej oferty przygotowanej przez Gminę Malbork.
Władze Gminy Malbork mają nadzieję, że doświadczenie i wiedza zdobyta podczas pobytu w Polsce, przyniosą konkretne i wymierne efekty w rozwoju samorządności Gminy Królewiec.
We wrześniu planowana jest rewizyta młodzieży z Gimnazjum Gminnego w Malborku-Kałdowie.