Wpisy z miesiąca:
Kategorie

Dzień Strażaka oraz uroczyste wręczenie sztandaru OSP w Szawałdzie

W sobotę 17 maja 2014 r. strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Szawałd obchodzili swoje wyjątkowe święto: Dzień Strażaka oraz poświęcenia i wręczenia sztandaru. Uroczystość, na której pojawili się przedstawiciele wielu jednostek OSP z terenu naszej gminy, ale i nie tylko, odbyła się na boisku przy świetlicy w Szawałdzie. Ceremonię rozpoczęła się uroczystą mszą w kościele Św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz przemarszu pododdziałów z kościoła na plac, gdzie odbyła się oficjalna część podczas, której wręczono sztandar. Po części oficjalnej, wszyscy przybyli mieli okazję posłuchać występów młodzieży z Zespołu Szkół w Gminie Malbork przygotowanych pod okiem Pana Jacka Jewartowskiego.  Po szkolnych występach na scenie zagrał zespół muzyczny WitekBand, który poprowadził zabawę taneczna dla wszystkich mieszkańców.